کورین چیست ؟

کورین چیست ؟

 

یک ماده مصنوعی از ترکیب پلیمرهای اکریلیک با سایر مواد معدنی تولید می‌شود که اولین بار در کشور آمریکا و برخی کشورهای دیگر مشغول به ساخت آن شدند و با نام های تجاری ( سامسونگ – ال جی – هانکس –آتیستون - اورانوس و ...) وارد بازار مصرف شدند.

امروزه از این سنگ مصنوعی به منظور زیبا بودن آشپزخانه به وفور استفاده می شود که در رنگ ها و طرح های مختلف ساخته می شود و به عنوان رویه‌های کابینت و سایر سطوح مورد استفاده قرار می‌گیرد که از بازار داخلی برخوردار است و توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند که مورد پسند خانم های ایرانی نیز می باشد.

 

قابلیت های منحصر به فرد بودن کورین

 

* یه تیکه بودن صفحه ‌کابینت و بدون درز بودن نقاط اتصال

* مقاوم بودن در برابر تغییرات دمایی و طول عمر زیاد

 * ضد آب / ضد جرم / آنتی باکتریال

 * دارای قابلیت ترمیم و پرداخت/ فرم پذیری در طرح های منحنی ( خمیده )

این متریال خاص را به جز اجرای صفحه های کابینت و جزیره برای میزهای مدیریت بانک ها /ادارات و رستوران ها /       میز کار در آزمایشگاه و مطب های پزشکی قابل استفاده بوده و از آنجایی که این محصول وارداتی بوده قیمت آن تحت تأثیر نرخ ارز می باشد و به طور روزانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. با استفاده درست این محصول می‌توان از آن سال‌ها میزبانی کرد و در صورت کمتر شدن شفافیت آن دوباره با پولیش به شکل اولیه برگردد.

 در گذشته سنگهای کورین محدود بوده اما امروزه این طرحها و رنگها از یکنواختی در آمده و تنوع زیادی در آن یافت می شود.

سمپل کورین اشکال متفاوتی از شن ها و سنگریزه ها و حتی شیشه های بازیافتی را دارا هستند و هر مقدار دانه‌های آن درشت تر باشد قیمت آن هم بیشتر می‌شود.

 ابعاد این صفحات معمولاً در برندهای مختلف یکسان هستند و به طول ۳۶۵  و عرض ۷۶ سانتیمتر می باشد. در کابینت های مدرن لبه صفحات ساده تر اجرا می‌شود و همراه قرنیز پشتکار که آن هم ساده اجرا می‌شود یا به صورت قوس(قـاشقی) که شامل هزینه مجدد می‌شود. ولی در کابینت های کلاسیک از ابزارهای خاص برای لبه آن استفاده می‌شود که شکل های مختلفی دارند مانند ( دو پله و سه پله ).

این محصول برای مشتریان خاص هم این قابلیت را داراست که در طرح‌های هلال و منحنی به طور چشمگیری سنگ تمام بگذارد.