ام دی اف چیست؟

ام دی اف چیست؟

ام دی اف چیست

از سالیان نه چندان دور درباره این محصول شنیدیم که این ورق ساخته شده از ترکیبات چوبی است که از چوب های نرم و از دیگر مواد مانند غلات، برنج، نیشکر و کارتونهای غیرقابل مصرف نیز برای تهیه آن استفاده می شود که به طور معمول این محصول ترکیبی از تکه های پودر شده چوب نرم هستند و با مقداری رزین و موم مخلوط شده و با گرما پرس می شود که در مقایسه با نئوپان یا همان لترون دارای جرم یکنواختی است و همچنین از سطح صاف تری برخوردار است. این محصول به صورت خام و روکش شده که تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد به بازار عرضه می گردد.

ام دی اف هایگلاس چیست ؟

 

 

در واقع همان ام دی اف با روکش ملامین است که با یک لایه پلکسی گلاس پوشانده شده است و بسیار درخشنده و براق است و شامل طرح های مات و با رنگ های تیره می باشد که علاقمندان مخصوص به خود را دارد و روی ورق‌های های‌گل است معمولاً یک یا دو لایه پلاستیکی سلفون که نام شرکت های تولید کننده بر روی آن حک شده است که به منظور جلوگیری از خط و خش تا پایان نصب نباید جدا شود.

ابعاد ورق های ام دی اف به طول ۳۶۶ و عرض ۱۸۳ و در ورق های هایگلاس در دو سایز به طول های ۲۸۰ و ۲۴۴ سانتیمتر و عرض ۱۲۲ سانتیمتر می باشد. ام دی اف در اوایل وارداتی بوده و عمده آن از کشور ترکیه، اندونزی، روسیه، اسپانیا، آلمان و ... وارد می‌شدند که محصولات شرکت های ترکیه و اندونزی با توجه به قیمت کمتر و کیفیت نسبتاً خوب، طرفداران بیشتری در ایران دارند. اما امروزه اغلب محصولات شرکت‌های داخل کشور رایج و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از خصوصیات ام دی اف نسبت به چوب طبیعی می توان به این نکته اشاره کرد که چوب پس از اجرای کامل و سنباده کاری می بایستی طی چند مرحله رنگ آمیزی شده که جهت محافظت از سطح آن نیاز به احتیاط بیشتری نسبت به      ام دی اف دارد. استفاده از این محصول در مواردی از قبیل کابینت های آشپزخانه/ انواع میز ریاستی/ ناهارخوری/ مطالعه/ میز رستوران/ سرویس خواب و سرویس نوزاد/ کمد و کتابخانه/ دکوراسیون فروشگاه و مغازه ها/ انواع دیوارکوب/ پارتیشن بندی ادارات و اماکن تجاری استفاده می گردد.

تنوع در اجرای کابینت آشپزخانه با متریال های متنوعی از دیرباز مرسوم بوده که اوایل لترون و درب های پروفیلی، شیت های آماده لبه گرد و ... مورد استفاده بوده که امروزه به طور کلی از انواع کابینت های مدرن مات و های گلاس و انواع کلاسیک ممبران ( وکیوم ) و روکش چوب و خام که با رنگ آمیزی دلخواه اجرا می شود .

** با توجه به چگالی ام دی اف که فیبر محکمی است ،   ... به لطف خداوند و تجربه چندین ساله، این تخصص و توانایی را داریم که از این متریال به ‌طور منحنی و خمیده (حجمی) و دیگر اشکال هندسی  در جزیره های آشپزخانه و دکوراسیون های خاص مطابق با سلیقه کارفرمایان عزیز استفاده نموده و با بهترین و مطلوب ترین شکل رضایت  شما کارفرمایان گرانقدر را فراهم نماییم.